Чому з інтернету зникло 38% інформації за 10 років — названо причину
Згідно з новим дослідженням Pew Research Center, вебконтент має дуже короткий термін існування. Аналітики з’ясували, що станом на жовтень 2023 року вже недоступна чверть всіх вебсторінок, які були створені в період з 2013 по 2023 роки.
Значна частина вебконтенту зникає з часом
Здебільшого це відбувається через радикальні зміни або видалення вебсторінок з часом. Ця тенденція стосується і старішого контенту. Приблизно 38% вебсторінок, які існували у 2013 році, зараз недоступні. Якщо розглядати вебсторінки 2023 року, то недоступні 8% з них.
Фахівці Pew Research Center досліджували посилання на урядових та новинних сайтах, а також у розділі «Посилання» на сторінках Вікіпедії навесні цього року. Результати показали, що 23% новинних вебсторінок містять хоча б одне неробоче посилання, аналогічно до 21% урядових сайтів. Особливо часто непрацюючі посилання зустрічаються на сторінках місцевих органів влади.
Аналітики також аналізували сторінки з архівів Common Crawl за кожен рік, починаючи з 2013 року (приблизно 90 000 сторінок щороку), щоб перевірити їх доступність зараз. З’ясувалося, що на жовтень 2023 року 25% з цих вебсторінок були вже недоступні. Це включає 16% окремо недоступних сторінок на діючих сайтах і 9% сторінок, що недоступні через зникнення всього сайту.
Зникнення твітів: чому 18% з них стали недоступними на платформі X
У ході дослідження було включено 5 мільйонів твітів, опублікованих в соцмережі X з 8 березня по 27 квітня 2023 року. Протягом періоду до 15 червня 2024 року дослідники щоденно перевіряли доступність цих повідомлень. Кінець дослідження показав, що 18% початкової кількості твітів не були доступні для перегляду на платформі. Головним чинником, який спричинив відсутність доступу, було заблокування або видалення облікового запису автора.
Раніше стало відомо, що Meta може бути оштрафована на суму до 6% від її річного доходу. Це розслідування є частиною глобальних зусиль урядів для обмеження впливу сервісів, таких як Instagram і TikTok, на захист неповнолітніх.
+ Немає коментарів
Додайте свій