Китай вводить заборону на експорт дронів та їх комплектуючих: наслідки для України

З 1 вересня 2024 року в Китаї набуде чинності нова заборона, яка суттєво обмежить експорт безпілотних літальних апаратів (БпЛА) та ключових компонентів до них. Це рішення може значно вплинути на доступність і вартість дронів на світовому ринку, особливо для країн, що активно використовують ці технології в оборонних цілях.

Про нововведення повідомив командир групи аеророзвідки Збройних сил України із позивним “Мадяр”. За його словами, ці обмеження створять серйозні труднощі для всіх, хто залучений до використання дронів, і стануть ще одним викликом після періодичних перебоїв з постачанням боєприпасів. На відміну від боєприпасів, які час від часу постачаються партнерами, з дронами ситуація буде набагато складнішою – їх буде мало і дорого.

Заборона на експорт: перелік товарів під обмеженням

Мадяр нагадав, що ще місяць тому китайський уряд оголосив про запровадження обмежень на експорт з 1 вересня. Під заборону потрапляє ціла низка товарів, пов’язаних із БпЛА, включаючи карбонові рами та промені для квадрокоптерів, мотори, пропелери, навігаційні камери, політні контролери, системи передачі відеосигналу по радіоканалу та радіосистеми. Заборона поширюється не тільки на цілі дрони, але й на їхні ключові компоненти, що унеможливить їх виробництво за межами Китаю.

Суворіші перевірки та можливі наслідки

Командир також зазначив, що з 1 вересня експорт з Китаю підлягатиме ще суворішим перевіркам, що стосуватиметься як авіаційної, так і морського доставлення. Це нововведення може серйозно вплинути на військові операції, оскільки дрони вже стали невіддільною частиною сучасних бойових дій.

Так, на думку Мадяра, такі обмеження можуть стати одним із факторів, що тиснутимуть на українську сторону для участі в переговорах на менш вигідних умовах. Це лише перший етап нових експортних обмежень з боку Китаю, і, за його словами, слід очікувати на подальші заходи в цьому напрямку.

Ці зміни можуть вплинути на вартість і доступність дронів на світовому ринку, створивши сприятливі умови для виникнення нових мільйонерів серед виробників і постачальників цих товарів, а також змінити ситуацію на ринку дронів і технологій, пов’язаних із БпЛА.

Раніше стало відомо, що у застосунку Армія+ доступні 11 цифрових рапортів.

Вам також може сподобатися

Більше від автора

+ Немає коментарів

Додайте свій